STRING.LAB

STRING.LAB © fot. Grzegorz TrzpilKameralna orkiestra, która powstała w wyniku inspiracji projektem „Laboratorium muzyki” Festiwalu Fama 2012. Jest złożona z grupy przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki oraz potrzeba tworzenia. Wszyscy są studentami bądź absolwentami akademii muzycznych, którzy podczas wielu lat nauki oraz realizowania się w międzynarodowych projektach muzycznych zdobywali doświadczenie potrzebne do kreowania własnego nowatorskiego projektu. Ważnym elementem ich wizji jest angażowanie się we wszelką muzykę niezależnie od epoki bądź gatunku. W ich repertuarze znajdują się utwory muzyki dawnej w nowych aranżacjach i dzieła aktualnych twórców.

Popularyzując muzykę smyczkową, eksperymentują z obsadą, estetyką oraz środkami wykonawczymi, czego efektem jest niepowtarzalność ich koncertów. Na scenie tworzą inspirującą grupę młodych i utalentowanych muzyków, która poprzez swoją grę i wzajemne zaufanie przekazuje publiczności radość znajdowaną w każdej pojedynczej frazie.

Skład: Katarzyna Sylla, Karolina Matuszkiewicz, Weronika Mońka, Miłosz Wieliński — skrzypce / Sylwia Rosińska, Maciej Rogoziński — altówki / Aleksandra Jankowska, Karol Wachnik — wiolonczele

ZNAJDŹ W PROGRAMIE: 11.11.2015 | ŚRODA 18:00 | KONCERT KWARTETOWY
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O REPERTUARZE:
Bryce Dessner (ur. 1976) — Kwartet smyczkowy ‘Aheym’ (2009)
Philip Glass (ur. 1937) — Kwartet smyczkowy nr 3 ‘Mishima’ (1985)
Michael Nyman (ur. 1944) — Kwartet smyczkowy nr 2 (1988)
Paweł Łukaszewski (ur. 1968) — Kwartet smyczkowy nr 1 (1994)