ADAM BAŁDYCH W PUŁAWACH – WARIACJE NA TEMAT JAZZU

10 | 11 | 2015

Za nami pierwsze dni Festiwalu Wszystkie Strony Świata – ciekawe koncerty, a na nich zapełnione po brzegi sale. Nie zwalniamy więc tempa – już dzisiaj na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika wystąpi ADAM BAŁDYCH z projektem Imaginary Quartet.

Adam Bałdych © fot. Margo TlałkaPrzeciwnie do nazwy nie jest to wymyślony projekt. W skład Imaginary Quartet wchodzą prawdziwy muzycy – skrzypek Adam Bałdych, pianista Paweł Tomaszewski, kontrabasista Michał Kapczuk i perkusista Paweł Dobrowolski – którzy podczas koncertu zagrają kompozycje z trzech ostatnich płyt lidera, nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music: Imaginary Room, The New Tradition, Bridges.

Twórczość Adama Bałdycha pokazuje, że wiolinistyka jazzowa potrafi być zaskakująco nowoczesna, a sam artysta, pomimo młodego wieku, wyznacza nowe kierunki dla skrzypiec jazzowych. Artysta przełamuje stereotypy na temat skrzypiec, jego grę cechuje ekspresja, kreatywność i wirtuozeria. W muzyce Bałdycha czuć polski rodowód – słowiańską melancholię, przestrzeń, ale również siłę, żywioł i temperaturę. Często porównywany jest do największych — Urbaniaka i Wieniawskiego. Sam zaś o swoich inspiracjach mówi: Rachmaninow, Radiohead, polska muzyka ludowa oraz współczesna muzyka poważna.

Na koncert „Adam Bałdych Imaginary Quartet” zapraszamy we wtorek (10 listopada) na godz. 19:00 do Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4). Bilety, w cenie 0-15 zł, są dostępne w kasie Domu Chemika.

Wszystkie koncerty prowadzi dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia Piotr Matwiejczuk, który wprowadza publiczność w świat muzyki, którą za moment usłyszymy.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!