WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNY ŚWIAT ŁUKASZA DŁUGOSZA

03 | 11 | 2015

Gwiazda polskiego fletu w Puławach. Na tegorocznych Wszystkich Stronach Świata wystąpi Łukasz Długosz.
 
Łukasz Długosz © fot. Mariusz WiderynskiSwego czasu nazywany był „pożeraczem nagród”, jest bowiem laureatem wszystkich konkursów fletowych w Polsce i kilkudziesięciu zagranicznych, m.in. w Paryżu, Monachium, Odense i Viggiano. Rocznie daje około 100 koncertów w Europie, Azji i USA, w tym ponad połowę z muzyką symfoniczną. ŁUKASZ DŁUGOSZ uznawany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów.

To właśnie jemu wielu współczesnych kompozytorów dedykowało swoje utwory – są wśród nich Enjott Schneider, Michael Colina, Harald Genzmer, Kaja Saariaho, Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil i Piotr Moss. Sam artysta jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych, a także prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji: „Chcę coś zrobić dla potomności, wpłynąć na rozwój fletystyki” – powiedział portalowi polskamuza.eu, kiedy miał 26 lat.

Łukasz Długosz na co dzień mieszka w Nowym Jorku, ale specjalnie dla publiczności Wszystkich Stron Świata zagra koncert w Puławach. Będzie go można posłuchać drugiego dnia festiwalu, kiedy wraz z KRZYSZTOFEM LEKSYCKIM na skrzypcach, ILONĄ NIECIĄG na altówce oraz ADAMEM KLOCKIEM na wiolonczeli zabierze widza w świat muzyki Mozarta, Pendereckiego i Bieleckiego. Koncert odbędzie się w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika 8 listopada (niedziela), o godz. 19:00.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!