WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNE KLIMATY AZJI I AMERYKI

27 | 10 | 2015

Japonia, Kolorado, Bengaluru – muzyczne święto Puław przyciąga artystów z różnych stron świata. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu swój kraj reprezentować będą muzycy nie tylko z Europy, ale także z Ameryki i Azji.

© SAAGARAPrzedstawicielką Japonii na Wszystkich Stronach Świata będzie znakomita pianistka MAMIKO UEYAMA, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku trzech lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Osace (Japonia), jest laureatką nagród specjalnych Konkursu Japońskiego Stowarzyszenia Pianistów Pedagogów JPTAK (1993) i Koncertu Młodych Talentów w Japonii za wykonanie utworów K. Szymanowskiego (1994). Jej ulubionym kompozytorem jest nasz rodak – Fryderyk Chopin.

Reprezentantami Indii jest czterech członków zespołu SAAGARA – Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik. Skład grupy uzupełnia polski klarnecista i kompozytor – Wacław Zimpel. W repertuarze zespołu odnaleźć można zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje zespołu. Podstawą muzyki stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich.

Amerykę odkryjemy natomiast dzięki polsko-amerykańskiemu projektowi THE FERAL TREES, w którego skład wchodzą muzycy zespołu Hidden World wraz z Moriah Woods – wokalistka pochodząca z wysokich gór Kolorado.  W czerwcu 2015 roku miała premierę ich debiutancka płyta. Na ich koncercie usłyszymy alternatywny, akustyczny folk połączony z mocnym metalowym brzmieniem.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!