WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – BLISKIE SPOTKANIA Z WAŻNYMI NAZWISKAMI ŚWIATA MUZYKI

19 | 10 | 2015

Jan Mraček, Marcin Partyka, Łukasz Długosz – oto niektórzy  z tegorocznych gości Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata. Startujemy już 7 listopada.

 Jan Mracek © fot. Juri Tscharyiski„Wszystkie Strony Świata to festiwal, którego głównym profilem jest różnorodna muzyka przedstawiona w możliwie jak najlepszych wykonaniach. Zależy nam, aby ukazywać ciekawe, nieznane szerszej publiczności projekty, przedstawiać zarówno znanych artystów, jak i młode talenty świata muzycznego – nie tylko z Polski, ale i całego świata. Podczas tegorocznej edycji zagoszczą u nas m. in. takie nazwiska jak Jan Mraček – znakomity czeski skrzypek, Marcin Partyka – młody talent polskiej muzyki czy uznawany przez krytyków za jednego z najlepszych flecistów Łukasz Długosz”- mówi Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

6. edycja gwarantuje więc nie tylko przeżycie niesamowitych muzycznych emocji, ale także możliwość bliskiego spotkania z ulubionymi twórcami, którzy swoją sztuką potrafią wzruszać i zadziwiać. To także miejsce poznania obiecujących muzyków, takich jak Młoda Polska Filharmonia – młodzieżowa orkiestra złożona z najbardziej utalentowanych uczniów i studentów szkół muzycznych w wieku 16-21 lat. Natomiast podczas koncertu realizowanego przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” posłuchamy wykonania uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Puławach, którzy w przyszłości mogą okazać się ważnymi nazwiskami sceny muzycznej.

Wszystkie Strony Świata dbają o szeroki repertuar. „Jak co roku, oprócz klasyki, usłyszymy sporo muzyki kameralnej i offowej, aby słuchacze Puławskiego Festiwalu Muzycznego mogli  doświadczyć dosłownie wszystkich stron świata muzyki” – dodaje Adam Klocek. Festiwal kierowany jest zarówno do osób w różnym wieku, miłośników ambitnej muzyki, odbiorców o wysokich oczekiwaniach względem kulturalnych rozrywek, ludzi otwartych na nowe wyzwania i eksperymenty.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!