MUZYCZNE DROGI PROWADZĄ DO PUŁAW

14 | 10 | 2015

Już wkrótce po raz kolejny spotkamy się podczas muzycznego święta Puław. 6. edycja Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata przyniesie moc wrażeń zarówno miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom sceny awangardowej i offowej.

© Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof WojcikPrawykonaniem Utworu na orkiestrę symfoniczną i sekstet wokalny ‘Z każdą chwilą i stałością’ Marcina Partyki zainaugurujemy 6. edycję Festiwalu Wszystkie Strony Świata. To bardzo osobista rozprawka kompozytora na temat Boga lub jego braku, życia i śmierci, a także indywidualna interpretacja fragmentów Dekalogu. Opowiadać będzie o sprawach natury filozoficznej i astralnej. Do własnych tekstów autor skomponował muzykę nawiązującą do najlepszych tradycji postromantycznych – Richarda Straussa, Richarda Wagnera.

W tym roku usłyszymy m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej i Młodą Polską Filharmonię (obie orkiestry pod dyrekcją Adama Klocka – laureata muzycznego Oscara Grammy Award 2014 i Dyrektora Artystycznego Festiwalu), flecistę Łukasza Długosza (z towarzyszeniem tria smyczkowego), pianistkę Mamiko Ueyama oraz zespoły: Adam Bałdych Imaginary Quartet, Co-Sovel, Saagara i String.Lab.Ensemble.

Dzięki artystom, którzy zagoszczą na festiwalu będziemy mieli możliwość posłuchać nie tylko klasyków muzyki poważnej – Mozarta, Chopina, Beethovena – ale także awangardową wiolinistykę jazzową czy nieznaną szerszej publiczności tradycyjną muzykę indyjską.

Układając program Puławskiego Festiwalu Muzycznego, sięgamy po muzykę rozmaitych kultur i tradycji, począwszy od muzyki tradycyjnej, poprzez kompozytorów wykorzystujących w swojej twórczości wpływy ludowe, aż po współczesnych kompozytorów. Ideą festiwalu jest ukazanie muzycznej różnorodności: wzajemnych wpływów awangardy i tradycji, muzyki z sal koncertowych i muzyki tradycyjnej, jazzowej oraz improwizowanej. Wszystkie Strony Świata dają festiwalowej publiczności lekcję muzycznej geografii.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU i YOUTUBIE. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!