LAUREAT FRYDERYKÓW 2015 NA FESTIWALU WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

30 | 10 | 2015

Specjalizuje się w muzyce współczesnej, zdobył dwie nagrody Fryderyk 2015 – sekstet proMODERN wystąpi podczas tegorocznej edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.

© ProModernZespół wykonuje muzykę sakralną i utwory młodych polskich kompozytorów, przy czym nie obawia się zarówno twórczości awangardowej, jak i rozrywkowej. Sekstet proMODERN to jedyna grupa wokalna w Polsce, która specjalizuje się w wokalnej muzyce współczesnej. Tworzą ją wykształceni muzycy, śpiewacy-soliści, występujący na deskach teatrów w Polsce i na świecie. Współpracują z najlepszymi polskimi kompozytorami, koncertują dla wielu krajowych instytucji. ProMODERN udowadnia, że muzyka współczesna może być jednocześnie ambitna, piękna i przyjemna w odbiorze.

Ich debiutancki album Where are you. Pieces from Warsaw zdobył dwie nagrody Fryderyk 2015, m.in. w kategorii „Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej”. Statuetkę otrzymała również płyta Musica Sacra 5, zawierająca Responsoria Tenebrae Pawła Łukaszewskiego wykonane przez sekstet.

ProMODERN wystąpi na Festiwalu Wszystkie Strony Świata podczas koncertu otwarcia – 7 listopada w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!